X Podkarpacki Zjazd Krótkofalowców – Marysin 2022

W dniach 16 – 18 września 2022 r. w Leśniczówce Koła Łowieckiego „Dzik” w Marysinie k. Julina odbył się kolejny jubileuszowy X Podkarpacki Zjazd Krótkofalowców zorganizowany przez Zarząd 18 OT PZK w Rzeszowie oraz członków Klubu Krótkofalowców SP8PRZ.
Swoja obecnością podczas zjazdu zaszczyciło nas ok 100 krótkofalowców z rodzinami, jak również wspaniali przyjaciele i sympatycy naszego hobby. Wśród uczestników zajazdu byli również krótkofalowcy zrzeszeni w Polskim Związku Krótkofalowców tj. byli Prezesi 18 OT PZK w Rzeszowie Janek SP8FHK oraz Bogdan SP8BRE, Prezes 35 OT PZK w Jarosławiu Zbigniew SP8AUP z żoną Zofią SP8LNO, Prezes 28 OT PZK w Tarnowie Janusz SP8LAS wraz z byłym Prezesem Zbigniewem SP9IEK, Koordynator RKSR w Rzeszowie Przemek SQ8NYB, Zarząd oraz członkowie Stowarzyszenia Klub Krótkofalowców SP8PCF (SP8R Contest Team Albigowa), Zarząd oraz członkowie Stowarzyszenia Krótkofalowców i Radioamatorów „DELTA” w Dębicy, kierownicy i członkowie klubów krótkofalarskich z woj. podkarpackiego: SP7KKX, SP8KBN, SP8PCF, SP8PDE, SP8PEF, SP8PJL, SP8PLE, SP8PLM, SP8POP, SP8PRZ, SP8ZBX, SP8ZIV, SP8YAY. Tradycyjnie jak co roku gościliśmy również część naszej narodowej reprezentacji Zespół SN0HQ.
Podczas części oficjalnej zjazdu podsumowano Zawody Podkarpackie 2022 oraz wręczono zwycięzcom pamiątkowe grawertony i dyplomy. Prezes 35 OT PZK w Jarosławiu Zbigniew SP8AUP wręczył Prezesowi 18 OT PZK w Rzeszowie Adamowi SP8N „Nagrodę Burmistrza Miasta Jarosławia” za promocję jarosławskiego krótkofalarstwa z okazji X-go Podkarpackiego Zjazdu Krótkofalowców w Marysinie. Jednocześnie Zbigniew SP8AUP wręczył byłemu Prezesowi 18 OT PZK w Rzeszowie Bogdanowi SP8BRE pamiątkowy medal wydany przez Burmistrza Miasta Jarosławia z okazji 50-lecia Jarosławskiego Klubu Krótkofalowców. Tradycyjnie uczestnicy spotkania zostali uwiecznieni na pamiątkowym zdjęciu. Nie obyło się również bez giełdy krótkofalarskiej, która w otoczeniu leśniczówki stała się jedną z głównych atrakcji zjazdu. Krzysztof SQ8ERS tradycyjnie zaprezentował najnowsze projekty i rozwiązania w automatycznych skrzynek antenowych do anten zasilanych linią symetryczną (czyli popularna drabinką), których jest konstruktorem i producentem wraz z Kamilem SQ8KFH. Koledzy z Rzeszowskiego Klubu Krótkofalowców SP8PRZ oraz uczestnicy spotkania aktywnie pracowali na pasmach różnymi emisjami. Rozwieszone anteny wokół leśniczówki wspaniale spisywały się podczas pokazów i testów TRX – ów, których ilość w tym roku tradycyjnie była bardzo duża. Pogoda dopisała nadzwyczajnie, przez weekend zjazdowy było pogodnie i bardzo ciepło co pozwoliło na spędzenie miłego czasu na rozmowach i dyskusjach połączonych z degustacją myśliwskiego bigosu, kiełbasek, kiszeczek jak również tradycyjnego staropolskiego kociołka. Wszystkim uczestnikom spotkania serdecznie dziękujemy za przybycie.

Do zobaczenia za rok podczas XI Podkarpackiego Zjazdu Krótkofalowców.

Vy’ 73!
Adam SP8N

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.