Przemienniki OT-18

W dniu 21 maja 2011 miało miejsce bardzo ważne wydarzenie w historii oddziału. Wykonany został transport i montaż kontenera wojskowego w miejscu zainstalowania przemienników dubieckich. Kontener został przewieziony z Rzeszowa do Drohobyczki. Następnie został posadowiony na wcześniej przygotowanym miejscu i przygotowany do przeniesienia instalacji przemiennikowych. W wyprawie udział wzięli: Bogdan SP8BRE, Mariusz SQ8OGK, Łukasz SP8TJU i Mateusz.


Zdjęcia można pooglądać na STRONIE i nawet krótkie video

Łukasz SP8TJU

 (9 październik 2010 r.)
W tym dniu została dokonana wymiana połamanych anten odbiorczych i nadawczych przemienników. Powyżej krótka relacja filmowa wykonana przez kol. Bogdana SP8BRE.
Zostały założone nowe anteny: odbiorcza przemiennika 2m, nadawcza DIGI APRS, nadawczo-odbiorcza przemiennika 70cm. W pracach naprawczych udział wzięli: Bogdan SP8NFE (K2RPF), Bogdan SP8BRE, Mariusz SQ8OGK, oraz Łukasz SP8TJU.

Poniżej zdjęcia z wymiany anten:

(19 grudzień 2009 r.)
Eprom w Digi Aprs niestety nie działał prawidłowo, należało go wymienić. Ekipa w składzie: Bogdan SP8BRE i Łukasz SP8TJU dokonała wymiany układu scalonego.

Poniżej zdjęcie z wymiany Eproma na DIGI APRS w dniu 19 grudnia 2009 r.

 

(22 listopad 2009 r.)
Uszkodzeniu uległ zasilacz sieciowy, zasilający obydwa urządzenia przemiennikowe – słychać było na przemiennikach charakterystyczny „bruuuum”.
Dzięki Bogdanowi SP8BRE który pożyczył zasilacz, przemienniki nie przestały pracy. „Stary” zasilacz został zabrany do naprawy.

Poniżej zdjęcie z wymiany zasilacza na przemiennikach w dniu 22 listopada 2009 r.

(9 czerwca 2007 r.)
Wreszcie przemienniki pracują w docelowej konfiguracji. Po naprawie anteny nadawczej z 2m i przekonfigurowaniu połączeń, wszystkie przemienniki osiągnęły swoje docelowe parametry.

Poniżej zdjęcia z konserwacji anten na przemienniku w dniu 9 czerwca 2007r.

 

(24 maj 2007 r.)
Niestety na przemienniku uległa uszkodzeniu antena nadawcza na pasmo 2m.
W tej chwili nadajnik pracuje na antenie zastępczej (z węzła APRS).

Poniżej zdjęcia z konserwacji anten na przemienniku w dniu 28 kwietnia 2007 r.

(6 luty 2007 r.)
Niestety na przemienniku uległa uszkodzeniu antena nadawcza na pasmo 2m.
W tej chwili nadajnik pracuje na antenie zastępczej (z węzła APRS).

 

Poniżej zdjęcia z konserwacji anten na przemienniku w dniu 11 listopada 2006 r.