II Galicyjskie Spotkanie Krótkofalowców – Głobikowa 2012W dniach 20-22 kwietnia 2012 w miejscowości Głobikowa, na terenie schroniska „Rozdzielnia Wiatrów” odbyło się II Galicyjskie Spotkanie Krótkofalowców.
W piątek 20 kwietnia odbyły się pomiary urządzeń na Głobikowej delegatury UKE w Rzeszowie. Przy okazji zaprezentowano wóz pomiarowy dzieki któremu mogliśmy poznać m.in. sposoby pomiaru, oraz wykorzystywany do tego sprzęt. Kolejnym „hitem” spotkania był przyjazd naszej 'pszczółki’ Stara 660 z radiostacją R-140 pod kierownictwem Andrzeja SQ8NMA oraz Krzyśka SQ8MXK. Wieczorem wszyscy usiedliśmy przed smacznym „kociołkiem” przygotowanym przez Krzyśka SQ9MUO.
Kolejnego dnia od godziny 8.00 rozpoczęto rejestracje przybyłych na spotkanie gosci oraz adeptów którzy mieli przystąpić do egzaminu. O godzinie 10.00 rozpoczął się Egzamin krótkofalarski, który poprowadziła komisja z UKE pod przewodnictwem Pana Marcina Krawczyka – Dyrektora Delegatury UKE w Rzeszowie. Wśród zdających znalazła się nasza „krótkofalówka”: Andzia SP9-28035 która ukończyła egzamin z wynikiem pozytywnym. Łącznie egzamin zaliczyło 18 osób. Po ogłoszeniu wyników odbyło się pierwsze losowanie nagród. Wśród zdających egzamin rozlosowano antenę kierunkową UKF ufundowaną przez SQ9VPA.
Punktem kulminacyjnym były wystąpienia prezesa PZK Piotra SP2JMR, wójta gminy Dębica p. Stanisława Rokosza, oraz z-cy wójta gminy Ostrów p. Bogusława Wójcika. Podczas uroczystości wręczono legitymację Członka Honorowego SKiR Delta  dla Wójta gminy Dębica p. Stanisława Rokosza, oraz wójta gminy Ostrów p. Piotra Cielca. Była to lampa GU-32 na eleganckiej podstawce. Po oficjalnej części spotkania rozlosowano 10 map. Główną nagrodą był Baofeng UV-3R ufundowanej przez firmę, którą wylosował Piotr SP2JMR. Chwilę później wszyscy ustawili się do wspólnego zdjęcia 'rodzinnego’ przy olbrzymich dinozaurach. Gdy wszyscy odpoczęli rozpoczął się turniej strzelecki. Główną nagrodę „wystrzelał”  Zbyszek SQ8SBZ.  Następne grochówka z kotła serwowana przez naszych kucharzy – w tej roli Krzysiek SQ8MXK i Andrzej SQ8NMA zapoczątkowała długie krótkofalarskie rozmowy kontynuowane przy grillu i z niecierpliwością oczekiwanym słynnym już kociołku Krzysztofa SQ9MUO, zwanym „Kociołkiem MUO”. Wieczorem, w uznaniu zasług nastąpiła nominacja na stopnie: porucznik „Bumerang” – Andrzej SQ8NMA, oraz szeregowy „Migacz” – Grzesiek SQ8LOK.
Na naszym spotkaniu pojawiło się około 230 osób, reprezentujących okręgi 2, 5, 7, 8, 9, oraz międzynarodowi goście z OM i UR.
Wszystkim którzy przyczynili się do zorganizowania imprezy, a przede wszystkim jej uczestnikom serdecznie dziękujemy. Dziękujemy sponsorom: firmie InRadio, VPA-SYSTEMS. Dziękujemy panu Wójtowi, Komisji Egzaminacyjnej z UKE. Wszystkim, którzy zdali pomyślnie egzamin serdecznie gratulujemy i oczekujemy na łączności z nimi w eterze.
Już dziś zapraszamy na przyszły rok: 19 – 21 kwietnia 2013 na III Galicyjskie Spotkanie Krótkofalowców w Głobikowej.

www.krotkofalowcy.org

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.