Zjazd Zarządu SP EmCom PZK w Inowrocławiu

III Zjazd Zarządu i Koordynatorów Ogólnopolskiego Klubu Łączności Kryzysowej SP EmCom PZK w Inowrocławiu 21-23 września 2018 r.

W dniu 22 września odbył się zjazd Zarządu SP EmCom PZK w Inowrocławiu. Podczas wyczerpującego dnia odbyły się nie tylko obrady lecz również ćwiczenia łączności kryzysowej.
Ćwiczenia o kryptonimie „Żółty Jesienny Liść” były oparte na możliwości sprawdzenia jakości sygnału z miejsc newralgicznych dla Inowrocławia, zarówno mobilowego jak i stacji ręcznej.
Na sam koniec ćwiczeń dotarła do nas informacja, iż jeden z kolegów potrzebuje pomocy. Przy wykorzystaniu APRS ruszyliśmy na pomoc. Po kilkudziesięciu minutach został odnaleziony i zabezpieczony.
Podczas obrad Przemek SQ8NYB przedstawiał działalność sieci w mijającym roku oraz podsumowywał wszystkie dotychczasowe ćwiczenia krajowe i międzynarodowe w ramach swojej działalności w Zarządzie Klubu.
Zostało poddane dyskusji kilka tematów, m.in.: identyfikatory, ujednolicenia regulaminów sieci, wykorzystanie aktualnej bazy SPEC i stworzenie HUB’a dla wielopłaszczyznowej działalności łączności kryzysowej z innymi organizacjami, przedstawiono plany na kolejny rok z zakresu ćwiczeń międzynarodowych, możliwości komunikacji z administracją publiczną oraz Stworzenia Stowarzyszenia.
Po obradach, część osób musiała udać się z powrotem do domów, zaś reszta mogła wziąć udział w nocnych ćwiczeniach z wykorzystaniem aplikacji Szukamy i Ratujemy® pod okiem instruktora i pomysłodawcy Błażeja SQ3TGV.

Przemek SQ8NYB

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.