SN85NISKO – 85-lecie nadania praw miejskich miastu Nisko

Z okazji 85-lecia nadania praw miejskich miastu Nisko na Podkarpaciu oraz 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości ,grupa niżańskich krótkofalowców postanowiła dołączyć do świętowania i uruchomiła okolicznościową stację pod znakiem SP85NISKO.

Praca stacji będzie odbywać się emisjami CW, SSB, RTTY na wszystkich pasmach amatorskich. Karty QSL via biuro PZK, oraz LoTW, ClubLog i OQRS.
QSL Menagerem okolicznościowej stacji jest Dariusz SQ7FPD.

Log on line jest dostępny dzięki Club Log. Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej http://sq7fpd.boff.pl gdzie można przeczytać więcej informacji na temat SP85NISKO oraz na www.qrz.com

Zapraszamy do łączności !

Nisko – miasto w województwie podkarpackim, w powiecie niżnańskim. Położone nad rzeką San.Według danych z 31 grudnia 2016 r. miasto miało 15.353 mieszkańców.
Według danych z 1 stycznia 2010 r. powierzchnia miasta wynosiła 60,96 km². Na północy ograniczone jest rzeką San, a na południu pozostałościami Puszczy Sandomierskiej. Od zachodu graniczy ze Stalową Wolą  natomiast od wschodu z wsiami Wolina, oraz Racławice.
Przez miasto przebiegają szlaki komunikacyjne: linia kolejowa nr 68 Przeworsk-Rozwadów, droga krajowa nr 77 Stalowa Wola-Leżajsk (Lipnik – Przemyśl), droga krajowa nr 19 Lublin-Rzeszów (Kuźnica Białostocka – Barwinek).
W latach 1975–1998 miasto administracyjnie należało do woj. tarnobrzeskiego. Nisko jest podzielone na osiedla: Barce, Malce, Moskale, Warchoły, Podwolina, Centrum I, Centrum II, Tysiąclecia.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.