Lokalne Ćwiczenia Łączności Kryzysowej „PFB-1”

Termin: 22 czerwca 2018 roku

Godzina: 19:00 – 20:00 lok (17:00 – 18:00 UTC)

Organizator: SP EmCom Podkarpacie (Rzeszowska Krótkofalarska Sieć Ratunkowa – 18 OT PZK w Rzeszowie)

Sieci biorące udział: SP EmCom Małopolska (Krakowska Amatorska Sieć Łączności Kryzysowej) oraz SP EmCom Mazowsze (Mazowiecka Amatorska Sieć Ratunkowa)

Cel: sprawdzenie możliwości komunikacji pomiędzy stacjami z okręgów: SP5, SP8 oraz SP9 za pomocą istniejącej infrastruktury krótkofalarskiej (m.in. przemienniki) na paśmie VHF

Pasmo: 2m VHF analog

Osoba odpowiedzialna: Przemek Bratkowski SQ8NYB sq8nyb@gmail.com / rksr.ot18@gmail.com

Opis: przy wykorzystaniu lokalnych stacji i pozostałego zaplecza krótkofalarskiego, odbędą się próby przekazywania komunikatów pomiędzy okręgami SP5, SP8, SP9 na paśmie 2m vhf. Na początku zostaną zawiązane stacje NetControl. Każda stacja powinna posiadać stacje zapasowe, zgodne z kanonem łączności EmCom IARU. Nie należy zapomnieć, iż głownym celem jest sprawdzenie możliwości przekazania komunikatów.

Wszyscy krótkofalowcy, członkowie sieci zobowiązani są do uczestnictwa. Należy podkreślić, iż nie należy zakłócać przebiegu ćwiczeń oraz być w ciągłej gotowości i nasłuchu. Będziemy się starać wykorzystywać przemienniki tarnowski SR9A i świętokrzyski SR7V, w związku proszę o nasłuch oraz na 145.500 MHz.

Zapraszam do aktywnego udziału !
Vy’ 73!
Adam SP8N

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.