„Rodzinny Piknik” w Rzeszowie z udziałem krótkofalowców

W dniu 3 czerwca 2017 r. odbył się „Rodzinny Piknik” w Zespole Szkół nr 7 w Rzeszowie. W trakcie organizowanej imprezy nie zabrakło również członków Klubu Krótkofalowców SP8POP oraz kolegów zrzeszonych w 18 OT PZK  w Rzeszowie, którzy dobrą zabawą promowali krótkofalarstwo.
Już od godz. 8:00 przystąpiono do pracy instalując polową stację klubową. Został ustawiony namiot, rozwieszono banery informacyjne, rozstawiono tablice z kartami QSL oraz stolik materiałami promocyjnymi, przygotowano kącik z historycznymi radiostacjami wojskowymi oraz wystawę kluczy telegraficznych i lamp. Kolejnym etapem był montaż instalacji antenowych tj. 10 el. Yagi (50, 70 MHz) oraz anteny dipol  na pasma HF. Już po 30 minutach Icom – 7300 był gotowy do pracy.
W trakcie „Rodzinnego Pikniku” przeprowadzono wiele łączności, których autorami byli głównie uczestnicy pikniku (dzieci, młodzież oraz ich rodzice). Wielu z nich miało możliwość uczestniczyć w szybkiej nauce telegrafii i sprawdzić się w praktyce na wybranym przez siebie kluczu.
Mamy nadzieję, że była to bardzo dobra forma promocji i popularyzacji naszego hobby ukazująca społeczeństwu czym jest i na czym polega krótkofalarstwo oraz jakie niesie ze sobą korzyści.

Vy’ 73!
Adam SP8N

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.