V Podkarpacki Zjazd Krótkofalowców – Żołynia 2016 (relacja)

W dniach 3-4 września 2016 r. w Leśniczówce Koła Łowieckiego „Kuropatwa” w Żołyni k. Łańcuta odbył się kolejny już V Podkarpacki Zjazd Krótkofalowców organizowany przez Zarząd OT-18 PZK w Rzeszowie oraz Łańcucki Klub Krótkofalowców SP8PLM.
Swoja obecnością zaszczycili nas wspaniali przyjaciele i sympatycy krótkofalarstwa. Honorowym gościem spotkania był Pan Antoni Dziugieł, prezes Sadowniczo – Szkółkarskiego Zakładu Doświadczalnego w Albigowej, któremu wraz z Panem Markiem Piekutowskim przyznano Uchwałą Prezydium ZG PZK Medal Braci Odyńców za Zasługi dla Rozwoju Krótkofalarstwa Polskiego.
Odwiedzili nas również Koledzy z naszego Związku: Prezes OT-35 w Jarosławiu Zbyszek SP8AUP, Prezes OT-15 w Łodzi Przemek SP7VC, Prezes Stowarzyszenia Krótkofalowców i Radioamatorów „Delta” Jacek SQ8AQO, V-ce Prezes SP EmCom ds. ćwiczeń Przemek SQ8NYB. Tradycyjnie jak co roku gościliśmy również część naszej narodowej reprezentacji Zespół SN0HQ, który w tegorocznych zawodach w okręgu SP8 wystawił 3 stacje.
Podczas Zjazdu udekorowano Medalem Braci Odyńców za Zasługi dla Rozwoju Krótkofalarstwa Polskiego (nr 29) Pana Antoniego Dziugieła. Wręczono Odznaki Honorowe PZK kolegom z OT-18: Jerzemu SP8GKX, Bronisławowi SP8BCI i Przemysławowi SP8NFF, jak również podsumowano Zawody Podkarpackie 2016 oraz wręczono zwycięzcom pamiątkowe grawertony i dyplomy.
Prezes OT-18 Adam SP8N podziękował wieloletniemu Prezesowi Bogdanowi SP8BRE oraz wieloletniemu Skarbnikowi  Mariuszowi SQ8OGK za wspaniale pełnione funkcje i wielkie zaangażowanie na rzecz krótkofalarstwa oraz wręczył pamiątkowe grawertony. Do podziękowań dołączyli się również Prezes OT-35 Zbyszek SP8AUP oraz Tadeusz SP8IE, którzy podziękowali Bogdanowi SP8BRE za wieloletnią współpracę pomiędzy Odziałem Rzeszowskim i Jarosławskim wręczając pamiątkowy grawerton.
Przemek SP7VC oraz Krzysztof SP6JIU uczestnicy wielu światowych wypraw krótkofalarskich tradycyjnie przyjechali na nasze spotkanie, aby opowiedzieć o swoich podróżach, zaprezentować swoje systemy antenowe oraz urządzenia nadawczo – odbiorcze z których pracowali z różnych miejsc na świecie. Przemek SP7VC przeprowadził interesujący wykład na temat planowanej wyprawy DX-owej Kanton Island, Central Kiribati – T31T, Krzysztof SP6JIU opowiedział i zaprezentował wspaniałe zdjęcia z ubiegłorocznej wyprawy na Seychelles S79SP.
Robert SQ8JMZ oraz Robert SP8RHP zaprezentowali uczestnikom spotkania program SOTA On The Air – Szczyty Górskie w Eterze, który cieszy się wielkim zainteresowaniem krótkofalowców łączących dwie pasje: krótkofalarstwo i góry.
Koledzy z Łańcuckiego Klubu Krótkofalowców SP8PLM aktywnie pracowali na pasmach 3,5 i 7, 14 MHz. Rozwieszone anteny wokół leśniczówki wspaniale spisywały się podczas pokazów i testów TRX – ów oraz wzmacniaczy, których ilość w tym roku była bardzo duża. Mariusz SQ8OGK zaprezentował możliwości przemiennika cyfrowego FM/DV C4FM FUSION, który zainstalowany jest na przemienniku dubieckim SR8K.
W zjeździe uczestniczyło ponad 80 osób, krótkofalowców i sympatyków naszego hobby. Pogoda dopisała nadzwyczajnie, przez cały weekend zjazdowy było ciepło i bardzo przyjemnie co pozwoliło na spędzenie miłego czasu na rozmowach, dyskusjach oraz pokazach sprzętu na wolnym powietrzu.
Kończąc to krótkie sprawozdanie pozjazdowe, chciałbym podzielić się z Wami krótką refleksją: Koledzy Krótkofalowcy, spotykajmy się nie tylko na pasmach radiowych! Musimy pamiętać że nasze hobby to dobra zabawa, przyjaźń i najważniejsze osobiste kontakty, nie zamykajmy się w swoich radiowych pokojach. Do zobaczenia za rok podczas VI Podkarpackiego Zjazdu Krótkofalowców.

W zjeździe uczestniczyli między innymi:
SQ8NYB, SO8ADC, SP6BBE, SQ8VPS, SP9IEK, SQ9DEV, SQ9CAV, SO8FH, SP8GKX,
SP8BCI, SP8DWI, SQ8FEU, SP8IE, SQ8FEC, SP8LNO, SP8AUP, SP8IQQ, SP8LOK,
SP8RHP, SP8NFF, SP8CUW, SQ8AQX, SP8NFE, SP8WJK, SP8IRP, SP8K, SP6JIU,
SP7VC, SQ7OYL, SQ8LPM, SP8EEW, SP8EEX, SP8HEB, SP8JLU, SQ8AQO, SP8WJP,
SP8MRD, SP8FHK, SP8HND, SQ8PDP, SP6MLC, SP8I, SP8LNK, SQ8MXE, SP8UEQ,
SP8GQU, SP8SIB, SP8LNG, SP8IRZ, SP8TM, SP8BBK, SQ8NQY, SP8FUX, SP8BUH,
SQ8JLA, SP8QC, SP8JMA.

Prezes OT-18 PZK w Rzeszowie
Adam SP8N

Galeria zdjęć (fot. SQ8NYB) – https://goo.gl/photos/oiRLnR4wtiKqZzZt9

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.