IX Podkarpacki Zjazd Krótkofalowców – Marysin 2021

W dniach 27 – 29 sierpnia 2021 r. w Leśniczówce Koła Łowieckiego „Dzik” w Marysinie k. Julina odbył się kolejny IX Podkarpacki Zjazd Krótkofalowców zorganizowany przez Zarząd 18 OT PZK w Rzeszowie, Łańcucki Klub Krótkofalowców SP8PLM oraz Klubu Krótkofalowców SP8PRZ.
Swoja obecnością podczas zjazdu zaszczyciło nas ok 100 krótkofalowców z rodzinami, jak również wspaniali przyjaciele i sympatycy naszego hobby. Wśród uczestników zajazdu byli również Koledzy z naszego Związku: Wiceprezes PZK Mariusz SP5ITI, Manager PZK ds. młodzieży Piotr SQ8L, Prezes 05 OT PZK w Krośnie Wiesław SP8NFZ, koordynator Rzeszowskiej Krótkofalarskiej Sieci Ratunkowej Przemek SQ8NYB, byli prezesi 18 OT PZK w Rzeszowie Janek SP8FHK oraz Bogdan SP8BRE oraz 28 OT PZK w Tarnowie Zbigniew SP9IEK, Zarząd i członkowie Stowarzyszenia Klub Krótkofalowców SP8PCF (SP8R Contest Team Albigowa) oraz Stowarzyszenia Krótkofalowców i Radioamatorów „DELTA” w Dębicy, kierownicy i członkowie klubów krótkofalarskich z woj. podkarpackiego: SP7KKX, SP8KBN, SP8PCF, SP8PJL, SP8PLE, SP8PLM, SP8POP, SP8PRZ, SP8ZBX, SP8YAY, SP8PDE.
Tradycyjnie jak co roku gościliśmy również część naszej narodowej reprezentacji Zespół SN0HQ, która w 2020 r. zajęła III miejsce w zawodach IARU HF a w tegorocznych zawodach w okręgu SP8 wystawiła 3 stacje (QTH: Nisko, Albigowa i Bieliny).
Podczas części oficjalnej zjazdu podsumowano Zawody Podkarpackie 2021 oraz wręczono zwycięzcom pamiątkowe grawertony i dyplomy. Wiceprezes PZK Mariusz SP5ITI oraz Prezes 18 OT PZK w Rzeszowie Adam SP8N wręczyli Dariuszowi SQ7FPD Odznakę Honorową PZK za szczególne zasługi dla krótkofalarstwa. Tradycyjnie uczestnicy spotkania zostali uwiecznieni na pamiątkowym zdjęciu. Nie obyło się również bez małej giełdy krótkofalarskiej.
Piotr SP8MRD opowiedział o planowanej w okresie 15.09 – 15.10.2021 r. akcji dyplomowej 20. lecia utworzenia Uniwersytetu Rzeszowskiego i pracy stacji okolicznościowej 3Z20UR.
Piotr SQ8L przedstawił ciekawy wykład na temat najmniejszego analizatora antenowego NanoVNA H (50kHz – 1500MHz) omawiając zasady i sposoby pomiarów antenowych jakie stosowane są w krótkofalarstwie.
Krzysztof SQ8ERS zaprezentował nowe projekty automatycznych skrzynek antenowych do anten zasilanych linią symetryczną (czyli popularna drabinką), których jest konstruktorem i producentem wraz z Kamilem SQ8KFH.
Koledzy z Łańcuckiego Klubu Krótkofalowców SP8PLM i SP8PRZ oraz uczestnicy spotkania aktywnie pracowali na pasmach różnymi emisjami. Rozwieszone anteny wokół leśniczówki wspaniale spisywały się podczas pokazów i testów TRX – ów oraz wzmacniaczy, których ilość w tym roku tradycyjnie była bardzo duża. Pogoda dopisała nadzwyczajnie, przez weekend zjazdowy było pogodnie i bardzo ciepło co pozwoliło na spędzenie miłego czasu na rozmowach, dyskusjach oraz pokazach sprzętu na wolnym powietrzu.
Wszystkim uczestnikom spotkania serdecznie dziękujemy za przybycie.

Do zobaczenia za rok podczas X Podkarpackiego Zjazdu Krótkofalowców.

Vy’ 73!
Adam SP8N


 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.