Światowy Dzień Krótkofalowca 2020

W dniu 18 kwietnia każdego roku obchodzimy Światowy Dzień Krótkofalowca. Jest to międzynarodowe święto ustanowione przez IARU. Organizacja ta w dniu 18 kwietnia 2020 obchodzi swoje 95. urodziny, bowiem powstała w 1925 roku. Nasza krajowa organizacja Polski Związek Krótkofalowców liczy sobie nieco mniej tj. 90 lat.
Powstanie IARU jest dla nas szczególnym powodem do dumy. Przypominamy, że polska delegacja była jedną z najliczniejszych na kongresie założycielskim IARU w 1925 roku w Paryżu. Ważną rolę tamże odegrali Stanisław i Janusz Odyniec, którzy u boku Hirama Percy Maxima tworzyli tą organizację.
W IARU Polskę reprezentował najpierw Lwowski Klub Krótkofalowców, który po powstaniu PZK scedował na nas swoje uprawnienia.
Od samego początku swego powstania IARU stanowi najważniejszy element rozwoju krótkofalarstwa. Jego przedstawiciele uczestnicząc m.in. w konferencjach ITU zabiegając o nowe pasma oraz pilnując tych, na których już pracujemy. To główna choć nie jedyna rola IARU najlepiej zauważalna przez krótkofalowców. O tym należy zawsze pamiętać.

Koleżanki i Koledzy krótkofalowcy z okazji obchodzonego w dniu 18 kwietnia Światowego Dnia Krótkofalowca życzymy Wam dużo zdrowia, wielu sukcesów oraz maksimum zadowolenia z uprawiania naszego wspaniałego hobby.

Vy’ 73!
Zarząd 18 OT PZK w Rzeszowie

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.