VIII Podkarpacki Zjazd Krótkofalowców – Marysin 2019

W dniach 6 – 8 września 2019 r. w Leśniczówce Koła Łowieckiego „Dzik” w Marysinie k. Julina odbył się kolejny VIII Podkarpacki Zjazd Krótkofalowców organizowany przez Zarząd OT-18 PZK w Rzeszowie, Łańcucki Klub Krótkofalowców SP8PLM oraz Klubu Krótkofalowców SP8PRZ.
Swoja obecnością zaszczycili nas wspaniali przyjaciele i sympatycy krótkofalarstwa: Pan Grzegorz Lepianka – asystent Kazimierza Gołojucha Posła na Sejm RP, Pan Marcin Krawczyk – Dyrektor Delegatury UKE w Rzeszowie, Pan Tadeusz Krawczyk – emerytowany dyrektor URTiP w Rzeszowie.
Odwiedzili nas również Koledzy z naszego Związku: Prezes OT-35 w Jarosławiu Zbyszek SP8AUP, V-ce Prezes SP EmCom ds. ćwiczeń Przemek SQ8NYB, koordynator Lubelskiej Krótkofalarskiej Sieci Ratunkowej Darek SQ8CRD, byli prezesi 18 OT PZK w Rzeszowie Janek SP8FHK oraz Bogdan SP8BRE, kierownicy i członkowie klubów krótkofalarskich z woj. podkarpackiego: SP7KKX, SP8KBN, SP8PCF, SP8PJL, SP8PLE, SP8PLM, SP8POP, SP8PRZ.
Tradycyjnie jak co roku gościliśmy również część naszej narodowej reprezentacji Zespół SN0HQ, który w tegorocznych zawodach w okręgu SP8 wystawił 2 stacje (QTH Nisko i Albogowa).
Podczas części oficjalnej zjazdu podsumowano Zawody Podkarpackie 2019 oraz wręczono zwycięzcom pamiątkowe grawertony i dyplomy. Tradycyjnie uczestnicy spotkania zostali uwiecznieni na pamiątkowym zdjęciu. Nie obyło się również bez małej giełdy krótkofalarskiej.
Dzięki staraniom Przemka SQ8NYB uczestnicy zjazdu mieli okazję uczestniczyć pokazie pierwszej pomocy przedmedycznej zaprezentowanym przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie. Po krótkim wstępie teoretycznym przystąpiono do pokazów, które były poparte ogromnym doświadczeniem strażaków. Dzięki temu można było się dowiedzieć i zobaczyć na własne oczy jak należy postępować w różnych sytuacjach losowych, gdzie życie ludzkie jest najważniejsze. Następnie każdy z uczestników mógł przećwiczyć w praktyce swoje umiejętności na specjalnie przygotowanych fantomach medycznych oraz treningowym defibrylatorze AED, jak również zadań pytania. Chętnych nie brakowało co świadczy o tym, iż tego typu szkolenia i pokazy są bardzo potrzebne m.innymi w społeczności krótkofalarskiej.
Piotr SP8MRD członek Rzeszowskiej Krótkofalarskiej Sieci Ratunkowej opowiedział o swojej aktywności w sztabie krótkofalarskim przy sztabie powodziowym wojewody opolskiego podczas „Powodzi tysiąclecia”  w lipcu 1997 r.
Paweł SQ8F przedstawił ciekawy wykład na temat konstruowania i pomiarów balunów antenowych stosowanych w krótkofalarstwie.
Krzysztof SQ8ERS zaprezentował system zdalnej obsługi stacji krótkofalarskiej „remote control”.
Tradycyjnie Robert SQ8JMZ zaprezentował swoje terenowe systemy antenowe, które stosuje podczas ekspedycji i aktywacji SOTA.
Koledzy z Łańcuckiego Klubu Krótkofalowców SP8PLM i SP8PRZ oraz uczestnicy spotkania aktywnie pracowali na pasmach różnymi emisjami. Rozwieszone anteny wokół leśniczówki wspaniale spisywały się podczas pokazów i testów TRX – ów oraz wzmacniaczy, których ilość w tym roku tradycyjnie była bardzo duża. W zjeździe uczestniczyło ok 100 osób, krótkofalowców i sympatyków naszego hobby. Pogoda dopisała nadzwyczajnie, przez cały weekend zjazdowy było pogodnie i bardzo ciepło co pozwoliło na spędzenie miłego czasu na rozmowach, dyskusjach oraz pokazach sprzętu na wolnym powietrzu.
Na spotkaniu obecni byli między innymi:
SP8RHQ, SQ7DCB, SP8BBK, SP8LOK, SQ8JLA, SP8N, SP8TJU, SQ8ERS, SQ8OGK,
SP8DWI, SP8OOU, SQ8L, SQ8A, SP8GOY + YL, SP5NOV, SP5SMX, SQ8LPM, SP8XGS,
SP8EEX, SQ8CRD, SQ7AI, SP8BCI, SP8GKX, SP8NFF, SP8DCM, SQ8AQX + YL,
SP8ABT, SQ8F, SP8AJK, SP8BRQ, SP8FUX, SQ8ECJ, SP8LNK, SP7RJU, SQ8NQY,
SP8OOE, SQ8PDU, SP8BVN, SP8BRE, SP8TM, SP8UEQ, SQ8IW, SP8ALH, SP8IT,
SP8EEW, SP8RD, SP8I, SP7AH, SP8HL, SP8SIK, SP8FHK, SQ8FEC, SP8IE, SP8LNO,
SP8AUP, SQ8FEA, SQ8PEK, SP6MLC, SQ7FPD, SP8LNG, SP8IRZ, SP8BUH, SP8MRD,
SP8DAJ + YL, SO8ADC, SQ8CBY
Wszystkim uczestnikom spotkania serdecznie dziękujemy za przybycie.

Do zobaczenia za rok podczas IX Podkarpackiego Zjazdu Krótkofalowców.

Vy’ 73!
Adam SP8NGaleria zdjęć ze zjazdu

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.