Udział RASR w ćwiczeniach „Śnieżyca 2013”

W niedzielę 3 marca 2013 r. mieliśmy okazję uczestniczyć w Ogólnopolskich Ćwiczeniach Łączności Kryzysowej „Śnieżyca 2013” pod patronatem SP EmCom.
Jedną z dziesięciu stacji sztabowych pracujących w tegorocznych ćwiczeniach była stacja Rzeszowskiej Amatorskiej Sieci Ratunkowej działająca przy 18 OT PZK w Rzeszowie, która pracowała pod znakiem SP8PRZ.
Dużym zaufaniem zostali obdarzeni członkowie Łańcuckiego Klubu Krótkofalowców SP8PLM, bo to właśnie oni byli odpowiedzialni za sprawną pracę stacji sztabowej na pasmach. Koledzy Adam SQ8JLU i Przemek SQ8NYB pracowali przez ponad dwie godziny  odpowiednio w paśmie 80 i 2 metrach, co w rezultacie dało dość dobry efekt.
W trakcie ćwiczeń nadaliśmy 10 i odebraliśmy 9 raportów pomiędzy poszczególnymi stacji sztabowymi, które były rozlokowane na terenie całej Polski. Jednocześnie w paśmie 80 m odebraliśmy 5 raportów od stacji indywidualnych i 4 raporty w paśmie 2 m.
Tegoroczne ćwiczenia „Śnieżyca 2013” to nie tylko sprawdzian umiejętności operatorskich, ale również możliwość sprawdzenia urządzeń radiowych, systemów antenowych i przemienników pracujących w naszym województwie m. in. SR8R i SR8K.
Na koniec chcemy podziękować wszystkim, którzy wzięli aktywny udział w ćwiczeniach, członkom RASR oraz kol. Bogdanowi SP8BRE, który przez cały czas służył pomocą i wsparciem merytorycznym całego przedsięwzięcia.

Vy’ 73!
Adam SQ8JLU & Przemek SQ8NYB

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.