Zaproszenie – wesprzyjmy naszych z SN7L

Serdecznie zapraszamy wszystkie stacje polskie do łączności z SN7L w zbliżających się Zawodach IARU 2m.
Będziemy pracować ze Śnieżki, z loc. JO70UR. Zawody rozpoczynają się w sobotę 03.09 o godzinie 16:00 czasu lokalnego, kończą w niedzielę 04.09 o 16:00.
Przez całe 24 godziny, QRG – 144.180 MHz +- QRM.
Nowością w bieżącym roku będzie dodatkowy system w polaryzacji pionowej zwrócony na Polskę. Chcemy, aby stacje, które posiadają tylko pionowe anteny i TRX z SSB/CW, miały szansę na QSO z nami. System ten będzie na pewno włączony w godzinach nocnych pomiędzy 2:00 a 6:00 w niedzielę. Być może w ostatnich godzinach Zawodów (14-15), będziemy w stanie również go wykorzystać, lecz będzie to zależało od sytuacji i propagacji.
Serdecznie prosimy o przekazanie tej informacji potencjalnie zainteresowanym. Każda stacja z SP jest dla nas wyjątkowo cenna!
Podobnie do roku poprzedniego, na naszej stronie znaleźć można prosty generator logu, który służy do wygenerowania pliku w odpowiednim formacie.
Generator dostępny jest tu: https://sn7l.pgk.net.pl/ następnie – GENERATOR LOGU.
Aby zaliczyć QSO należy uzupełnić tabelkę o sobie (znak, swój LOC, swój adres email, wybrać kategorię – SINGLE lub CHECKLOG – moc nadajnika i rodzaj anteny). Następnie trzeba wpisać dane odnośnie QSO: godzinę (UTC!!!), raport odebrany i raport nadany, numer kolejny swojego QSO, numer odebrany QSO, oraz odebrany LOC. Trzeba też wybrać rodzaj emisji (SSB lub CW). Po wciśnięciu PRZEŚLIJ LOG, sprawa się kończy. Log zostaje przesłany w odpowiednim formacie do IARU.
Przypominamy, iż w pierwszych kilku godzinach, możemy mieć problem z odbiorem dalszych polskich stacji, prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość. Na pewno będziemy często obracać nasze anteny na Polskę. Każde QSO jest dla nas szczególnie cenne, prosimy o wsparcie równie mocne, jak w 2021!
Po Zawodach, każda stacja z SP znajdzie na naszej stronie, specjalnie przygotowany plik .mp3 ze swoją łącznością, oraz DYPLOM, który potwierdzi nasze QSO. Każdy będzie mógł sprawdzić jak go było słychać na Śnieżce, a DYPLOM wrzucić na QRZ. Pierwsze próby łączności planujemy na czwartek 01.09, lub piątek 02.09, w zależności od pogody na Śnieżce.

PODSUMOWUJĄC.

  • Serdecznie zapraszamy wszystkie stacje posiadające TRX z SSB/CW 2m, do QSO ze Śnieżką!
  • Każda stacja z SP jest dla nas szczególnie ważna!
  • Anteny pionowe również będą miały szanse na QSO, najlepiej w godzinach nocnych.
  • Bronimy 1 miejsca, prosimy o wsparcie podobne do 2021.
  • Zaproście do QSO wszystkich, którzy chcieliby usłyszeć Śnieżkę!
  • 144.180MHz, 03-04.09.2022 16:00 do 16:00 (lokalny).

Z pozdrowieniami,
SN7L Team

Źródło  https://sn7l.pgk.net.pl/

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.